III. Historia magistra vitae

19. srpna 2015 v 22:28 | Alžběta T. |  Reinkar -LifeZdroj videa: youtube.comStrach člověka zastavuje, ale kupodivu i někoho pohání vpřed.
Cítíš pach krve, emoce,které dokážeš svým zjevem přivolat k tomu druhému, aby ten dotyčný udělal, co sám nechce.
Dlouhověkost je dar, ale i prokletí.
Jsi otrokem, ale přitom pánem.
Lidský druh je v něčem přece silnější než my všichni dohromady.V myšlení a svých úmyslech.
Jsme rozparovači, jsme vlci, jsme soudci,ale přesto máme jedno pravidlo.
Nikdy nesmíme zasáhnout do jejich životů v době,kdy to my sami nepotřebujeme.
Lidstvu musíme zanechat to,co samo zdokonalilo a co je pohání kupředu.
Boj. Boj o lásku, své štěstí.
Boj, který nikdy neskončí.
Boj mezi sebou.
Z historie se však nikdy nepoučí,protože mnohé okamžiky nepamatují,
mnohé věci nepoznali, ale již se vše změní...
Poznají to na vlastní kůži, ale bude pozdě,
příliš pozdě.

Jak jsem zmínila, všechno, co víme o historii, jsou jen mlhavé představy, všechno co známe, co se děje, svět již poznal. Jsme v začarovaném kruhu, protože jsme se zřejmě nepoučili. Historie nás má učit, má nás upozornit na to, co má přijít, čemu se vyvarovat, jenže kvůli takříkajíc korektorům mnohých záznamů víme jenom minimálně, záznamy, ty opravdové spravuje zmíněný spolek. Mnohé věci jsou do detailu popsané a opravdu…události by nám udělali dost špatně. Šok by vystřídal strach a strach zase v šok.
Co je podstata života? Učíme se, rozvíjíme své vrozené i získané schopnosti, přitom my jich máme spousty. Koloběh, je to všechno koloběh, svět míří, tam, kde byl před staletími, jenom s malými či velkými rozdíly. Svět se rozděluje, vždy tomu tak bylo.
Pamatuji si na rozhovor se svým dědečkem, katolíkem. "Podstata našeho náboženství je v tom, že věříme, že Ježíš vstal z mrtvých… Musíme žít poctivě, jen tak dosáhneme poslání, jen tak dokážeme nemožné… Ježíš nebyl ženatý a neměl děti… Člověk, který je nevěřící se v těžkých chvílích obrací k Bohu, ale neříkám, že to tak musí být." Po pravdě řečeno, poté mé nehodě si říkám, že všechno co vědí Křesťané o Ježíši a káže o něm Svaté písmo, není všechno pravda. Jak jsem zmínila, byl ženatý, měl děti. Byl člověk jako každý jiný, jen žil ve svém přesvědčení a byl velmi výřečný, uměl přesvědčit lidi, nakonec nebyl zase až takový fanatik, to neříkám, věřil v to, co dělá.
Mohamed byl zase opak Ježíše, z křesťanského hlediska všechna Boží přikázání porušil do puntíku, ale měl s Ježíšem něco společného, výřečnost, byl jeden z lidí, který kalkuloval a uměl řešit situace, byl bojovníkem tělem a duší, a rozhodně, pokud byste ho znali osobně, nepřáli byste si ho poštvat proti sobě. Byl šelma, v mládí, pohledný, ženy by mu padaly k nohám. Aisha žárlila na jeho první manželku, kterou jí stále předhazoval. Často na to reagovala slovy. "Soupeřím s mrtvolou." Tohle však před Mohamedem nikdy neřekla, za to by jí zabil, ať jí miloval sebevíc, jenže…. Ano, miloval jí a naučil jí praktiky milování, tak, aby byla pro něho vhodnou milenkou. Aisha mu za to byla vděčná. Je již známo, že co se milostných hrátek, bylo to opravdu pestré i před dvěma tisíci lety. Zřejmě bychom, jsme se divili a neexistovalo to nejenom u Antického Říma. Přejdu obratně ke Kleopatře a Ceaserovi. Ano, i je jsem viděla v dobách jejich největší slávy. Ceaser byl milovníkem klenotů, byl sečtělý a dost pil, rád ochutnával vinné révy. "Ave Já." To opravdu používal. Scénárista Asterixe a Obelixe by měl radost, Muehehe. Kleopatra nebyla půvabná, rozhodně pokud by se točil film podle opravdu skutečného měřítka, nehrála by jí pohledná a jistě okouzlující Elizabeth Taylor, buď jí země lehká. Kleopatra byla inteligentní intrikánka, zabila nejednu svou služebnou, protože snad s každou jí Ceaser podváděl. A sebevraždu rozhodně nespáchala, byla zavražděna, to je již známé.
Kazikli Bay… říká vám to něco? Víte, kdo měl u Osmanů tuhle přezdívku? Překlad jistě napomůže… Kníže narážeč. Nic? Tak další nápověda… Dracula. Jo! To je ono… Vlad Tepes Valašský Kníže. Osobnost zasypaná mnohými mýty, prokletím. Jeho život byl opravdu pestrý, bouřlivý od začátku do svého konce. Proslul svou krutostí, od něho bychom se mohli z fleku učit. Byl inteligentní, neměl rád hloupé ženské. Prožíval mimomanželské románky. Jeho dlouhodobou milenkou byla překvapivě turecká dívka, kterou si přivezl z jednou ze svých tažení proti Osmanů. Ano, dokázal prorazit do jejich krajin a zpustošit je, jeden ze záznamů, informací, která byla smazána. Byl dokonce postaven před Sultánem, tehdy Mehmedem II. Dokonce mu před jeho očima zabil jednoho z jeho vezírů, ba dokonce vstoupil do harému!! Vlad se na Mehmeda podíval tak krutě, lhostejně s tajemným úsměvem, že se tomu Sultán zalekl a pronesl: "Jste sami zvěř. My odpovídáme vašim způsobem, tak jak si zasloužíte."Zpět k jeho milence, přiměl jí ke změně náboženství, několikrát zlomil její duši. Jeho manželka s ní soupeřila. Ještě jedna zajímavost. O Alžbětě Bathory se říká, že byla Dracula v ženském těle. Ha, svým způsobem…Vlad Tepes - Dracula a Bathory …. byli v příbuzenské rovině, tohle je také známo, nebo ne?
Historia magistra vitae, to určitě, svět míří tam, kde byl před staletími. Svět vždy byl rozdělen na dvě strany, vzpoury, svět se nemění i přes vynálezy. Pořád jsou obřady, ve kterých se zabíjejí kněžky, pořád jsou zvyky, na které pohlížíme jako na nechutnost, vždy svět se bude dělit, stejně jako lidé a jejich povahy. O událostech nebudu mluvit, proč? První světová válka a stejně následovala druhá, třetí, možná přijde, ale bude to pro nás Apokalypsa. Když se na to dívám, nemá cenu to rozepisovat a být takříkajíc ten který vykřikne všechno a přitom to bude výkřik do prázdna, uběhlo velmi hodně pátků, kdy člověk poprvé hodil kamenem po tom druhém.
Kain a Abel. Kain byl první z upírů, Kain byl ten, který první se živil krví, Kain byl ten, který zabil bratra tím, jak ochutnal jeho krev. Byl prvním Jackem Rozparovačem, ještě ho zohavil, tohle bylo spojené s jeho nenávistí vůči bratrovi. No v tom by se hodil název Kain Rozparovač. Nerozhodný Tomáš byl zde, a ve skutečnosti se rozhodl, uřezal si hlavu. Templáři jako první položili ruku na půdu Ameriky, vlastně NE! První byli Vikingové. A další absurdní příhody, příběhy, které by šokovaly a děsily.
Nakonec, co je historie. Politika, jak vyznívá v textu MS? Ano, je to politika a tyhle bezvýznamné příběhy, přechodky, tomu říkám, měli svůj význam, který bude navždy lidstvu skrytý. Svět je jeden koloběh, svět řídí někdo jiný, naše osudy, naše životy a nevidíme to. Neznáme a nevědomost je lepší, než znát celou pravdu a skutečnosti. Bude lepší ptát se, jestli Megalodon vyhynul, nebo ne. Bude lepší topit se v legendách o Draculovi a Bathory, ty skryté důvody je lepší nevědět. Je lepší nevědět…, ale jak v čem. Cokoliv coby jsme měli znát, nás má učit k tomu, abychom neudělali stejný chybný krok, jako naši předci před staletími. Protože vždy bude naši cestou provázet propasti, které nás zraní, srazí na kolena a budeme prosit o slitování, podotýkám, že nepíši o cestě jednotlivců a jejich životních kotrmelců a chyb, na které musí přijít sami, i když tento rys má něco společného. Ano, je tomu tak, cíl je tak prostý, musíme na to přijít. Vláda, národ, svět sám, bez pomoci. Odpovědět si na otázky, jako v hodně těžkém matematickém testu.

Jiné věci si nechám pro sebe, je lepší nechat si těžkou hlavu a nepřemýšlet o tom tak dopodrobna, jak mnozí chtějí slyšet a chtějí znát. Znát citlivé události je, jakoby jste byli nositeli Florentina.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ágnes Ágnes | Web | 20. srpna 2015 v 15:07 | Reagovat

Krása :-)

2 minette minette | 20. srpna 2015 v 18:44 | Reagovat

Masakr ;) Jo, a inspirovalas mně k k povídce o Kleopatře, za to vřalé díky.;)

3 Alžběta T. Alžběta T. | Web | 20. srpna 2015 v 20:31 | Reagovat

Ágnes: Děkuji, snažím se.
Minette: Fakt? Tak to bude zajímavé, jistě to bude skvělá práce. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama