Hatice Sultán

20. srpna 2015 v 20:26 | Alžběta T. |  Velkolepé století
"Jsem Hatice Sultán, dcera Sultána Selima Chána a Ayse Hafsy Sultán. Sultánka již od narození, součást Osmanské dynastie od začátku, do svého konce.
Stojím před svým bratrem, Sultánem Suleymanem. Mé tělo je vláčné, již nemám sílu kráčet životní cestou a brát věci, tak jak přijdou, na to je již pozdě. Nechci dál žít, mé otěže jsou tak těžké, neunesu je. Odcházím z temnoty a vylézám z propasti, mé tělo se připravuje na poslední výdech, na poslední slova, která chce mé srdce říct, chrlím je k bratrovi jako šípy. Šípy bolesti, smutku, přesvědčení, viny.
Hurrem… zrada, ponížení, trest, rána… zabila mi Ibrahima, mou duši zlomila. On mě také nešetřil, zasáhl do mého srdce šíp a v šoku jsem stála, jako opařená, že on, člověk, kterého miluji, kterému jsem odevzdala své srdce, to způsobil. Padl, zemřel a spolu s ním i část mé duše, mého srdce a jedinou útěchou byli naše děti Huricihan a Osman. Žila jsem v tom svém černém světě, topila se v depresích a v jezeře pomsty. Tolikrát jsem chtěla skočit do hlubin Černého moře, cítila teplou krev ztékající z mého zápěstí. Přišla jsem o děti, přišla jsem o Ibrahima, o své místo v životě, o náplň života, i motivaci se vůbec snažit.
Ibrahime, slyšíš mě? Naše děti, jejich opora se vytrácí a jediný, kdo by měl mě zachránit je mrtvý.
Jestli někdo píše můj osud, nechť se směje, že se utápím ve svém zoufalství, ve vzteku, pomstychtivosti. Život, ve kterém radost trvá chvíli a zase se vytratí, aby ji vystřídalo utrpení, strasti.

Nyní mé tělo padá do náruče mého bratra, slyším ho křičet mé jméno, slza spadla na zem. Jsem svobodná, čistá, nic mě nebolí, ani život sám. Svíce dohořela, kniha je dočtená. Otevírá se přede mnou brána. Odcházím do říše mrtvých za svými anděly. Tak jak jsem určila já, ne Sultán, ne sestra, ne Ibrahim, ne ten, který určuje můj směr cesty. Byla jsem to já, jenom já."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama